Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Ako sme v tom plávali alebo rybací týždeň v školskej jedálni

Ako sme v tom plávali alebo rybací týždeň v školskej jedálni

Vložené 6.11.2017 | Autor: Monika Křtěnská
Dnes vás pozveme do školskej jedálne, kde sa neboja svojim stravníkom ponúknuť pokrmy z rýb a aj napriek celotýždenným personálnym ťažkostiam zrealizovať rybací týždeň plný zaujímavých a chutných rybacích pokrmov.

V dňoch 9. 10. - 13. 10. 2017 sa konal v školskej jedálni Chvaletická v Prahe Rybací týždeň, v ktorom kolektív školskej jedálne predstavil zaujímavé pokrmy z rýb. Zoznámte sa s tým, ako tento týždeň prebiehal a čo na to hovorili stravníci.

Prečo rybací týždeň?

Pre veľa detí je konzumácia rýb stály problém. „Ryby by som nejedol ani na Vianoce," odvetil sucho piatak, keď som sa pred časom pýtala, prečo má na tanieri len samotné zemiaky a na jedálnom lístku bol ten deň losos so zemiakmi.

Kde inde než v školskej jedálni, by deti mali ochutnávať nové jedlá z tejto cennej a zdraviu prospešnej suroviny. Kde inde než v škole, by sa mali učiť nové a zdravé jedlá konzumovať. Naplánovali sme s pani kuchárkami celý týždeň tak, aby deti mali výber z jedného rybieho jedla, alebo polievky, každý deň. Recepty sme použili naše osvedčené, ale aj úplne nové. Z portálu Jídelny.cz som sa inšpirovala zeleninovým vývarom s rybacími knedličkami, ktorý naše rybacie snaženie v tomto týždni odštartoval.

Pondelok  na úvod polievka s rybacou závarkou

V pondelok ráno som sa pri fotení sumčeka afrického dozvedela, že nám maróduje jedna z troch pani kuchárok. Nevadí, ostatné pani kuchárky obed zvládli uvariť vo vynikajúcej kvalite ako obvykle, a nová polievka dopadla skvostne. „Výborná, výborná - polievku obvykle nejem, ale počula som od kolegyne, že je moc dobrá, tak som ochutnala,“ šuškala mi do uška pani učiteľka pri odchode z jedálne. Deti si polievku pridávali. Zostane v našom repertoári, pretože je naozaj veľmi chutná.

Zeleninový vývar s rybími knedlíčky

Utorok  rybacie karbonátky s dresingom

V utorok ráno sme zamiešali RYBACIE KARBONÁTKY, klasiku z noriem pre školské stravovanie. Deti ich poznajú a jedia s chuťou. Vzhľadom na to, že máme od tohtoročných letných prázdnin nové vybavenie našej jedálne, tak sme karbonátky pripravovali v novom konvektomatu a vyhli sme sa tak klasickému vyprážaniu. A čo čert nechcel, dnes nám chýbali pani kuchárky dve.

Rybacie karbonátky majú svojich priaznivcov, ktorí si s chuťou pridajú. S dresingom z kyslej smotany a čerstvého kôpru išli karbonátky dobre na odbyt, ale občas sa aj našiel niekto, kto karbonátok vrátil.

Na prevádzkovej porade ma potešil pán riaditeľ, ktorý sa ešte vrátil k včerajšej polievke a veľmi ju chválil. Vzhľadom k tomu, že nie je žiadnym milovníkom rýb, tak som z toho mala veľkú radosť.

A teraz už objednať lososa na zajtra. Bude opäť chladený, nórsky. Toho máme radi. A ako dopadlo objednávanie? 150 stravníkov si objednalo LOSOSA S HRÁŠKOVÝM PYRÉ a ostatných 550 stravníkov zostalo u bravčového s kapustou. To je celkom slušná bilancia.

Rybí karbanátky

Streda - losos verzus bravčové

Streda - oslabený tím kuchárok zdatne pripravuje bravčovú s dvoma druhmi kapusty a obľúbeného lososa. Dopadol nad očakávanie výborne. Vzhľadom k veľmi kvalitným surovinám sme výsledok predpokladali.
A ako to vyzerá v jedálni? Deti, ktoré si lososa objednali, tak si obed pochvaľujú, chodia si pridávať.
Pán riaditeľ si tiež pochutnal, avšak na bravčovom s kapustou, losos ho dnes neoslovil. Pani učiteľky naopak často volili rybu.

Losos s hráškovým pyré

Štvrtok - sumček pustený po Vltave

Vo štvrtok sme mali na jedálnom lístku BULGUROVÝ PILAF SO SUMČEKOM NA LISTE ĽADOVÉHO ŠALÁTU. Dnes nám ochorela ďalšia pracovníčka a nám bolo jasné, že musíme jedno jedlo zrušiť. Sumčeky sme teda „pustili po Vltave“ a rybací týždeň bol dnes tým pádom narušený.

Piatok - obľúbená tilapia

V piatok sme si s pani kuchárkami všetko vynahradili. Ponúkli sme stravníkom TILAPIU NA KORENÍ, ktorú majú radi. Tentokrát so zemiakovou kašou. Použili sme osvedčené korenie na ryby, ktoré tilapiu dobre ochutili. Mile ma prekvapili prváci, ktorí stáli frontu na prídavky. A chceli pridať nielen zemiakovú kašu, ale aj rybu. Sadla som si chvíľku k ich stolu a pýtala sa, aké ryby doma baštia. „Kapra, rybacie prsty, všetky ryby ...,“ volali deti. Niektorí stravníci zase naopak vyjadrili svoju nevôľu nad tým, že dnes je len jedno jedlo a práve ryba.

A pred kanceláriou u nástenky počujem pána učiteľa, ako s deťmi diskutuje o tom, čo mali na tanieri. Toto si jedol dneska, to je tilapia a takto vyzerá losos, toho sme mali v stredu, ukazuje na obrázky, ktoré sme pre deti pripravili k jedálnemu lístku.

Tilápie na koření s bramborovou kaší

Napriek tomu, že hladký priebeh týždňa narušila vysoká chorobnosť personálu, tak sme akciu zrealizovali a sumčeka afrického zaradíme do nášho repertoáru natrvalo. Veľká vďaka patrí mojim kuchárkam, ktoré sa s dennou porciou sedemsto jedál popasovali statočne aj napriek tomu, že v našom „rybacom týždni“ priebežne z ôsmich žien postupne dve až tri chýbali.

V budúcnosti by som rada deťom ponúkla týždeň sladkovodných rýb.

Bc. Monika Křtěnská, školská jedáleň Chvaletická, Praha
Foto: autorka

 

Diskusia k článku:
NadpisAutor Dátum                
rybací týždeňeka07.11.2017 06:53
Zobraziť diskusné príspevky

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz