Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Jedálne presedlávajú na kompostovanie gastro-odpadov

Jedálne presedlávajú na kompostovanie gastro-odpadov

Vložené 13.6.2017 | Autor: Tomáš Aulický
V oblasti likvidácie bioodpadov sa objavuje nová možnosť: elektrické kompostéry. Tieto zariadenia menia odpadky na substrát, ktorý je možné použiť na mieste vzniku, odpadá nutnosť jeho odvozu. Zoznámte sa bližšie s elektrickými kompostérmi.

Problematika gastro-odpadov je pre stravovacie zariadenia známou témou, ktorá sa teraz rieši viac ako inokedy. Obce a mestá už väčšinou poznajú riešenie predchádzania vzniku bioodpadov trebárs prostredníctvom systému domáceho kompostovania. Ako zriaďovatelia školských či sociálnych zariadení, ktoré poskytujú stravovacie služby, majú povinnosť postarať sa aj o gastro-odpady. Aj v tejto oblasti sa môžu obrátiť na kompostéry, avšak elektrické.

Elektrické kompostéry GreenGood sú nielen ekologickým variantom k povinnému zvozu certifikovanou spoločnosťou, ale navyše pomáhajú producentom gastro-odpadu znižovať ich náklady.

Zvoz gastro-opadov je pre reštauračné zariadenia aj vývarovne často finančne náročný. Na vysoké faktúry od zvozových spoločností majú vplyv ich veľké dojazdové vzdialenosti do bioplynových staníc alebo tiež každoročne narastajúce ceny pohonných hmôt. Pre gastro-prevádzky, ktoré sa chcú vyhnúť týmto vzrastajúcim paušálnym nákladom, je alternatívou elektrický kompostér GreenGood. Ten dokáže spracovať gastro-odpady priamo v priestoroch stravovacieho zariadenia a premeniť zvyšky jedál na substrát do 24 hodín. Najväčší benefit tejto technológie je redukcia odpadu až o 90% objemu, počas jedného dňa (Príklad: z 10 kg gastro-odpadu vznikne 1kg hygienizovaného substrátu, tento substrát už viac nie je odpadom). Jedálne tak dokážu vo svojej réžii spracovať vlastné odpady a nemusia byť viac odkázané na služby zvozových firiem. Jediným nákladom pri bežnej prevádzke zostane už len poplatok za elektrickú energiu.

O elektrické kompostéry GreenGood je záujem

Kompostér Karlovy VaryNovú formu spracovania gastro-odpadov zaviedlo mesto Karlove Vary. V minulom roku spustilo pilotný projekt na Základnej škole jazykov, kde začali spracovávať zvyšky zo školskej kuchyne a jedálne. V triedach zaviedli špeciálne odpadkové koše s biologicky rozložiteľnými sáčkami, do ktorých môžu žiaci vyhadzovať zvyšky desiat. Tieto vrecká sa v elektrickom kompostéri GreenGood spracujú vrátane gastro-odpadu. Mesto plánuje zaviesť elektrické kompostéry aj do ďalších jedální. Zvažuje aj väčší kompostér na mestskú kompostáreň, kde by zvážalo a spracovávalo gastro-odpady aj z komerčných reštaurácií.

 

 

Kompostér Na MarjánceĎalším z príkladov dobrej praxe nakladania s gastro-odpadom je tiež jedáleň Na Marjánce v Kostelci nad Labem, kde si majiteľ pán Vít zakúpil elektrický kompostér, ktorý spracuje denne až 82 kg kuchynského odpadu. Jedáleň už nemusí riešiť paušálne platený zvoz a má legislatívu vyriešenú, pretože kompostér počas jednotlivých cyklov kompostovania dosahuje teplotu nad 70 ° (teplota nutná pre hygienizáciu – odstránenie všetkých nebezpečných látok a patogénov) a denne sa odpad zredukuje až o 90 % s výsledným výstupom.

 

 

Ďalšie elektrické kompostéry môžeme nájsť v školách a škôlkach od Ašu, cez České Budějovice, Kladno, Prahu, Kolín až po Brno.

 Kompostér MŠ Dukovany          Kompostér České Budějovice

Kompostér MŠ Dukovany Kompostér                          Kompostér ZŠ České Budějovice

Elektrické kompostéry sú plne automatické a svoje procesy si vyhodnocujú úplne samé. Z užívateľského hľadiska je teda potrebné iba odpad denne vkladať a vďaka redukcii objemu až o 90 % raz za 2–3 týždne odobrať vzniknutý hygienizovaný substrát.

Kompost má praktické využitie

Mnohé školské zariadenia, v ktorých sa už dnes nachádzajú elektrické kompostéry, využívajú kompost na edukatívne účely. V rámci školskej výučby sú deti vedené k separácii všetkých druhov odpadov a vzdelávané o tom, aká je cesta odpadu. Praktickým príkladom je tak aj zapracovanie kompostu do krajiny, ako organické hnojivo v školskej záhrade.

Kompostovanie          Hotový substrát 

Výsledok kompostovania po 24 hodinách

Vzniknutý substrát z elektrického kompostéra GreenGood je možné vložiť do klasického záhradného kompostéra s ďalším bioodpadom (napr. lístie, tráva) a tým vznikne kvalitný kompost. Týmto postupom vraciate všetky živiny späť do prírody a uzatvára sa kolobeh odpadov.

Bc. Tomáš Aulický – zabýva sa predajom elektrických kompostérov

Diskusia k článku:
NadpisAutor Dátum                
Kompostéry.kvietok14.06.2017 10:13
KompostérJanka ZŠ14.06.2017 12:14
kvietok14.06.2017 14:21
Janka ZŠ15.06.2017 07:05
Cenaveducamš15.06.2017 07:28
kvietok15.06.2017 09:07
Pavel Ludvík19.06.2017 14:06
Zobraziť diskusné príspevky

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz