Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Kde sú ryby a strukoviny v jedálnych lístkoch?

Kde sú ryby a strukoviny v jedálnych lístkoch?

Vložené 7.6.2017 | Autor: Pavel Ludvík
Ryby a strukoviny nepatria k potravinám, ktoré by deti radi jedli. Ako si s ponukou týchto potravín vedú školskej jedálne? Zaraďujú do jedálneho lístka rybie a strukovinové pokrmy?

Ryby a strukoviny nepatria k potravinám, ktoré by deti radi jedli. Ukazujú to skúsenosti zo slovenských, ale aj z českých školských jedální. Všade sa usilovne hľadajú spôsoby, ako spotrebu týchto potravín zvýšiť.

V roku 2015 prebehol na Slovensku projekt ministerstva školstva „Ryby, strukoviny, zelenina a pitný režim v školskom stravovaní“ zameraný na zvýšenie ponuky týchto potravín v školskom stravovaní.  Realizácia projektu bola veľmi krátka a v článku sme upozorňovali, že po skončení projektu sa v oblasti rýb jedálne lístky vrátili do pôvodného stavu. Ako je to v súčasnosti, ako sú strukoviny a ryby ponúkané deťom v školských jedálňach?

Požiadavky na rybie a strukovinové jedlá sú stanovené v dokumente Zásady na zostavovanie jedálnych lístkov. Prešli sme jedálne lístky za mesiac máj 2017 z desiatich školských jedální a porovnali ich so spomínanými zásadami. Tu sú výsledky.

Jedálne bez výberu jedla

Školskú jedáleň ZŠ v Humennom treba oceniť. V jedálnom lístku sme našli polievku z miešaných strukovín, cícerovú a hrachovú, to je dosť. Bohužiaľ okrem šošovicového prívarku deti nemali žiadne ďalšie strukovinové jedlo. Skvelé je, že kuchárky 2x pripravili rybu: raz vyprážané filé v syrovom cestíčku a druhý raz filé pečené na masle. Čitateľa lístku môže zaraziť, že bolo 2x použité rybie filé. Bolo to však skutočné rybie filé, alebo len nejaká ryba?

Jedálny lístok samostatnej školskej jedálne v Tepličke n. Váhom tiež obsahuje veľký počet strukovinových polievok: fazuľová kyslá s mäsom a zemiakmi, cícerová so zeleninou a zemiakmi, z miešaných strukovín so zeleninou, fazuľová kyslá so zemiakmi. Nedostatkom však je rovnaká strukovina (fazuľa) v dvoch polievkach za mesiac. Podobne ako v Humennom sa strukovinové jedlá obmedzili iba na jeden šošovicový prívarok. Jedáleň však zaslúži pochvalu za to, že do jedálnom lístku zaradila dve rybacie jedlá: pečený pangasius so sezamom a karbonátok z rybieho filé pečený, navyše ponúkla aj polievku z ryby.

V jedálnom lístku ZŠ v Liptovskom Mikuláši sú hneď tri polievky so strukovinou: šošovicová mliečna, cícerová, z fazuľkových strukov so sójou. Bohužiaľ ďalšia ponuka strukovín a rýb je veľmi chudobná. Zo strukovinových pokrmov sa v jedálnom lístku vyskytuje iba šošovicový prívarok so zemiakmi. Jedáleň sa zjavne snaží stravníkov prilákať na ryby pomocou kvalitného a chutného rybieho mäsa, preto im pripravila lososa na tatranský spôsob, ale z oblasti rybích pokrmov je to bohužiaľ všetko.

Jedálny lístok zo ZŠ v Považskej Bystrici je zostavený podobne ako v Liptovskom Mikuláši. Pochváliť ho možno za dve strukovinové polievky: šošovicová s mäsom a zeleninou a hrachová s párkom, ďalej za polievku rybiu so zeleninou a zemiakmi. Bohužiaľ prívarok šošovicový ako jediné strukovinové jedlo a rybie filé na cesnaku a slanine ako jediné rybie jedlo – to je za mesiac naozaj málo. Keby aspoň strukovinových polievok bolo viac alebo nejaká rybia ...

Jedáleň v Žiline dokázala do májového jedálneho lístka zaradiť hneď 4 strukovinové polievky (fazuľová kyslá s mäsom a zemiakmi, šošovicová mliečna so zemiakmi, hrachová s párkom, cícerová so zeleninou a mäsom), ale to je jediný pozoruhodný rys. Hlavný pokrm zo strukoviny nie je v jedálnom lístku žiadny a z rýb ho mali stravníci iba 1 deň rybie filé.

Celkom štyri strukovinové polievky za mesiac v jedálni ZŠ v Starej Ľubovni sú pekným príspevkom ku zdravému stravovaniu detí (šošovicová so zemiakmi, fazuľová s kyslou kapustou, šošovicová s párkom, cícerová s bylinkami), bohužiaľ prvé dve boli zaradené v jednom týždni. V oblasti strukovinových hlavných pokrmov jedáleň stravníkom připravila prívarok šošovicový so zemiakmi a netradičné rizoto s fazuľou a ajvarom. Taktiež ponuka rybích pokrmov bola pestrá: polievka rybacia so zeleninou a zemiakmi, ryba s bylinkovo-orechovou kôrkou a rybie mäso na blitve. Jedáleň varí aj pre MŠ a ryby a strukoviny nájdeme aj v niekoľkých nátierkach. Tento jedálny lístok bol asi najkvalitnejší zo všetkých a jedáleň si preto zaslúži veľké uznanie.

Jedálne s výberom jedál

Orientovať sa v jedálnom lístku tam, kde sa varí na výber, je zložitejšie. V ŠJ v Brezne to v máji 2017 bolo ešte ťažšie: jedáleň totiž neuvádza názvy polievok. To je v dnešnej dobe úplne zásadná, aj keď formálna chyba. Nedostatkov je však v jedálnom lístku viac: napriek tomu, že jedáleň varí na výber, je 9x zaradené bravčové mäso príliš. Naopak 1x fazuľový prívarok ako jediné strukovinové jedlo je málo. Pozornosť púta rybie filé zapekané s jogurtom a neapolská paella z rybieho mäsa, aj keď vzhľadom k dvom jedlám na výber by rybích pokrmov mohlo byť v jedálnom lístku viac.

Ďalšia z jedální s výberom – v ZŠ v Banskej Štiavnici – pripravila v máji tri strukovinové polievky (šošovicová, cícerová, fazuľová kyslá s mäsom a zemiakmi), za to zaslúži ocenenie. Bohužiaľ jediný strukovinový pokrm (šošovicové ragú) a jediný rybí pokrm (ryba so syrovo-bylinkovou kôrkou) sú podľa požiadaviek modernej výživy nedostatočné. Slabou náhradou môžu byť pokrmy z tofu (guľky z tofu syra, čevabčiči z tofu), ktoré by aspoň čiastočne mohli strukoviny nahradiť.

Bohatú ponuku strukovín mala vo svojom jedálnom lístku jedáleň odbornej školy v Partizánskom. Stravníci mali strukoviny celkom v 5 polievkach (fazuľová so zeleninou, z miešaných strukovín so zeleninou, fazuľová kyslá so zemiakmi, cícerová so zeleninou a zemiakmi, sójová so zemiakmi a zeleninou). Bohužiaľ dvakrát sa tieto polievky vyskytovali v piatok a potom hneď v pondelok – bolo by treba väčší odstup. Okrem toho bol v jedálnom lístku jeden šošovicový prívarok a raz cestovinový šalát s tofu. Dôsledkom väčšieho počtu strukovinových polievok a ďalších polievok s mäsom, hubami a zemiakmi bolo, že v jedálnom lístku sme našli celkom málo zeleninových polievok. Ponuka rybacích jedál bola tiež veľmi bohatá: v podobe rybieho filé na srbský spôsob, lososa na tatranský spôsob a pečeného pangasia se sezamom. Výborne!

Trochu slabšie zastúpenie strukovinových polievok bolo možné vidieť v jedálnom lístku internátnej školskej jedálne v Košiciach. Stravníci mali polievku hrstkovú, kde pravdepodobne trochu strukovín bolo, a okrem toho hneď 2x polievku fazuľovú s fliačkami. Jedáleň im však ponúkla hrachovú kašu a fazuľový prívarok se zemiakmi a mäsom. Zarážajúca však bola frekvencia strukovinových pokrmov: v utorok fazuľová polievka, v piatok fazuľový prívarok a ďalší týždeň znovu fazuľová polievka. To je určite možné chápať ako chybu v zložení jedálneho lístka. Rybie pokrmy boli zastúpené iba 1x (vyprážané rybie filé) a to je u jedálne s možnosťou výberu obedov nedostatočné.

Závery

Vo všetkých sledovaných jedálnych lístkoch boli pomerne časté strukovinové polievky, dokonca častejšie, než sa odporúča v Zásadách na zostavovanie jedálnych lístkov. Horšie to bolo so zastúpením strukovinových pokrmov. Iné strukovinové jedlá než prívarky sa vyskytovali na obed len zriedka, nie sú proste obľúbené. A je zjavné, že vedúci jedální sa snažia nízky počet strukovinových prívarkov nahradiť polievkami.

Celkovo nevyhovujúca je však ponuka rybích pokrmov, ktorá neodpovedá požiadavkám na školské stravovanie. Zásady na zostavovanie jedálnych lístkov odporúčajú rybu každý týždeň, napriek tomu väčšina jedální zaraďuje rybu max. 1–2x za mesiac, a to ešte v podobe rybacej polievky. Aj pestrosť rybích pokrmov je slabšia. Obdiv si zaslúžia tie jedálne, ktoré dokážu rybie mäso zaradiť 2x za mesiac. Je však na diskusiu, či požiadavka na 4 rybie jedla v mesiaci je reálna, či by nebolo vhodné uvažovať o úprave tohto bodu v uvedených Zásadách. Svoju úlohu zohráva aj vysoká cena rýb: mnohé jedálne už bohužiaľ narážajú na to, že používajú posledné pásmo finančného limitu a ani to im nedostačuje.

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk

Diskusia k článku:
Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz