Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Nekupovať lacné potraviny, ale kvalitné potraviny

Nekupovať lacné potraviny, ale kvalitné potraviny

Vložené 1.6.2017 | Autor: Pavel Ludvík
Aféra s brazílskym kuracím mäsom opäť podnietila diskusiu o kvalite a cene potravín, o tom, či dávať prednosť drahým domácim potravinám, či lacným potravinám zo zahraničia.

Nedávna aféra s nekvalitným kuracím mäsom znovu ukázala, ako je krátkozraké merať hodnotu tovaru len peniazmi. Pojmy ako mravnosť, zodpovednosť, starostlivosť dobrého hospodára, spravodlivá správa zvereného majetku sa bohužiaľ zo života ľudí vytrácajú a tak štátne a verejné inštitúcie (vrátane škôl a školských jedální) musia na dodávku čohokoľvek vypisovať súťaže a výberové konania. V tých potom cena často hrá rozhodujúcu úlohu.

Neuveritelné príklady

V jednej kancelárii štátneho úradu sa pokazila tlačiareň. Zamestnanci museli niekoľko mesiacov tlačiť v iných kanceláriách, než bolo vykonané výberové konanie na nákup novej tlačiarne. Náklady, ktoré vznikli stratami času pracovníkov a organizácií súťaže boli omnoho väčšie ako suma, o ktorú sa podarilo cenu tlačiarne znížiť.

V istej nemocnici sa pokazil monitor ku špeciálnemu prístroju. Monitor bol úplne bežného typu, ale neboli financie na jeho nákup. Keď bolo potrebné prístroj použiť, sestry naložili monitor od počítača na vozík, previezli ho k prístroju a potom zase späť. Po pár presunoch monitor spadol a rozbil sa. Nemocnica chcela ušetriť a jej náklady sa pritom zdvojnásobili.

Pre podobné príklady však môžeme ísť aj do školských jedální. Škola nemá dostatok financií na tlačiareň do jedálne a tak kúpi lacnú malú tlačiareň. Nikto však neuvažuje, že takéto tlačiarne majú drahú prevádzku, že už po niekoľkých mesiacoch budú celkové náklady vyššie, než keby si kúpila poriadnu, ale drahšiu tlačiareň.

Sú lacné potraviny skutočne lacnejšie?

Jedáleň je vo výberovom konaní nútená nakúpiť lacnú potravinu a spotrebuje jej viac, než keby nakúpila potravinu drahšiu, ale v požadovanej kvalite. Keď sa napríklad v cene lacného pangasia a drahej tresky zohľadní výťažnosť mäsa, vychádzajú obe ryby finančne rovnako.

Dodávka a používanie takýchto potravín prináša aj zmätky. V jednom meste muselo niekoľko jedální začať odoberať mäso od spoločného dodávateľa, ktorý zvíťazil v súťaži. Predtým odoberali mäso od viacerých mäsiarov a boli navyknuté, že ráno okolo 7. hodiny dostali mäso čerstvé a hneď ho mohli použiť v kuchyni. Mäso nového dodávateľa bolo síce kvalitné, ale jeho auto nemohlo byť o 7. hodine ráno vo všetkých jedálňach súčasne. Niektoré jedálne dostávali mäso neskoro, kuchárky ho potom pripravovali v časovej tiesni a nemohli dohotoveniu pokrmu venovať náležitú pozornosť. Podobný problém nastáva aj v rade ďalších prípadov.

Nízka cena proste niečo znamená a skúsenosti ukazujú, že dodávateľ potravín je schopný dodať potravinu v akejkoľvek cene, ktorú si zákazník určí. Kvalita potraviny tomu ale potom zodpovedá.

Kvalita a cena mäsa

V súčasnej dobe sa diskutuje najmä o kvalite a cene mäsa. Veľmi sú v tejto diskusii počuť dodávatelia hydiny a snažia sa ju ovplyvniť. Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) si uskutočnila vlastný prieskum, aká hydina sa v jedálňach používa a zistila, že slovenského hydinového mäsa sa v nich používa najmenej.

ÚHS na internetových stránkach uvádza: „Viac ako 50 % z týchto vysokoškolských stravovacích zariadení používa na prípravu jedál poľskú hydinu, viac ako 8 % hydinu brazílsku, s ktorými sú spájané neustále potravinové škandály. Takmer 30 % nakupuje hydinu z Českej republiky, 20 % hydinu z Maďarska a 15 % hydinu z Ukrajiny, ktorá nie je členskou krajinou EÚ a nemusí spĺňať prísne normy EÚ na produkciu hydinového mäsa. Až 80 % stravovacích zariadení na úradoch ministerstiev používa pri príprave jedál poľskú hydinu a 60 % hydinu českú. Podľa nášho prieskumu výlučne zo slovenskej hydiny varí iba 20 % stravovacích zariadení na ministerstvách a 11 % na univerzitách vrátane vysokoškolských internátov. Z odpovedí, ktoré sme získali je jasné, že hydinu do jedálni nakupujú zväčša cez VO a rozhoduje cena. A tá je pri dovozovej hydine nižšia. Čerstvosť, kvalita, zdravotná nezávadnosť je odsúvaná do pozadia. Tým aj domáca produkcia.“

ÚHS preto žiada, aby v jedálňach, v ktorých stravníkom časť nákladov hradí štát, bolo povinné používať slovenskú hydinu, a to najmä čerstvú. V prípade chladenej to znamená pred uplynutím 1/3 doby spotreby. ÚHS uvádza, že tento postup je v iných krajinách bežný.

Jedálne a verejné obstarávanie

Príčinou toho, že sa slovenské potraviny nedokážu presadiť v súboji so zahraničnými, je určite aj doterajší systém verejného obstarávania, ktorý kladie veľký dôraz na cenu. Okrem iného sa to môže prejaviť tak, že namiesto drahšej čerstvej hydiny sa nakupuje lacnejšia zmrazená, dovezená zo zahraničia.

Jedálne nemocníc a škôl sa tak trochu stávajú obeťou systému, v ktorom musia nakupovať za najnižšiu cenu. Nie je tomu ale úplne tak. Zákon o verejnom obstarávaní dáva najmä pri potravinách isté možnosti, napríklad je možné si stanoviť určité požiadavky na výrobu potraviny, jej spracovanie a distribúcie. Prečo ich nevyužiť? Samostatné školské jedálne o týchto možnostiach vedia, horšie však je, keď do verejného obstaravania zasahujú riaditelia alebo zriaďovatelia, ktorí problematike nerozumejú a požiadavky na kvalitu potravín stanoviť nedokážu. Potom v plnej miere platí, čo hovorí ministerka Matečná: ".... nútime školské zariadenia a zariadenia sociálnych služieb či nemocnice nakupovať takýto typ mäsa, ktorý je síce lacný, ale o bezpečnosti a kvalite sa nehovorí.“

Bude sa verejné obstarávanie menit?

Rezorty poľnohospodárstva a školstva preto chcú pravidlá pre výberové konania zmeniť. Riešením má byť napríklad Národný katalóg potravín, ktorý má obsahovať zoznam overených a kvalitných potravín, ktoré bude možné nakupovať. Do katalógu budú zahrnuté niektoré skupiny potravín a potravinárskych výrobkov: mäso jatkových zvierat, hydina, vajcia, mlieko, mliečne a mäsové výrobky, tuky, oleje, pekárenské a mlynárske výrobky, cukor, med, nápoje, ovocie a zeleniny a i. Má byť povinný pre nemocnice, školstvo, väznice, armádu, políciu, ministerstvá. Potraviny, ktoré v katalógu nebudú, nebude možné obstarávať.

Podobné riešenia však budú vždy prinášať ďalšiu administratívu, ďalšie možnosti zneužitia a ďalšie nespravodlivosti. Čo keby sme znovu oprášili pojmy, ako je mravnosť, zodpovednosť, starostlivosť dobrého hospodára alebo spravodlivá správa zvereného majetku?

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk

Diskusia k článku:
NadpisAutor Dátum                
nekupovať lacné potravinyvedúca1605.06.2017 14:21
Slovenské potraviny.kvietok07.06.2017 08:11
Slovenská hydinaexterná metodička07.06.2017 14:01
Zobraziť diskusné príspevky

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz