Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Zaujímavé akcie v školských jedálňach

Zaujímavé akcie v školských jedálňach

Vložené 6.3.2017 | Autor: Pavel Ludvík
Mnohé jedálne okrem prípravy obedov zvládnu ešte vymýšľať a pripravovať rôzne zaujímavé podujatia, ktorými pôsobia na stravníkov aj širšiu verejnosť. Zoznámte sa s nápadmi niektorých jedální a s ich skúsenosťami.

Mnohé jedálne okrem prípravy obedov zvládnu ešte vymýšľať a pripravovať rôzne podujatia, ktorými na seba upútavajú pozornosť, priťahujú stravníkov a rodičov ku školskému stravovaniu, zoznamujú ich s jeho princípmi a pod. To je určite dobre. Možno by aj vaša jedáleň chcela, ale chýba jej nápad. Tu sú niektoré príklady.

Ochutnávka obedov v Trnave

Medzi také aktívne patrí školská jedáleň gymnázia v Trnave, ktorá pred časom usporiadala ochutnávku obedov pre rodičov. Cieľom akcie bolo zoznámiť rodičov s tým, že v jedálni sa podávajú jedlá chuťovo výborné a nutrične vyvážené, že školské obedy deťom zaisťuje dostatočný príjem živín potrebnej na správny vývin. Vedúca jedáleň Henrieta Gabrišková k tomu povedala: „Chceli sme tiež, aby rodičia vedeli, aké kvalitné jedlá deti za 1,29 až 1,39 euro dostanú, že stravovanie je tu na veľmi dobrej úrovni.“

Leták, ktorým jedáleň všetkých rodičov pozývala, obsahoval mnoho zaujímavých myšlienok: „Veríme, že stravovanie nie je len o príjme živín, ale aj o naučení návykov. Deti by mali vedieť, pri spoločnom stolovaní si môžu oddýchnuť, nabrať nové sily a porozprávať sa so spolužiakmi. V našej modernej a priestrannej školskej jedálni je to možné.“ Uvádza sa v ňom tiež, že porekadlo radšej raz vidieť, ako stokrát počuť, je pravdivé a že preto sú rodičia na ochutnávku obedov srdečne pozvaní.

Jedáleň celú akciu načasovala na konanie rodičovských schôdzok. Od sponzorov zabezpečila potrebné potraviny a kuchárky po práci navarili množstvo porcií obedov 7 rôznych druhov: plnené kuracie prsia, lososový šalát, syrové karbonátky s jogurtovou omáčkou, bravčové stehno na šampiňónoch, mrkvový šalát s ananásom, šalát z hlávkovej kapusty miešaný s cesnakom a perník so slivkovým lekvárom.

Vedúca nakúpila množstvo plastových téglikov, kuchárky do nich jedlá rozdelili a na táckach rozniesli do tried, kde sa rodičovské stretnutia konali. Škola je celkom veľká a tak osobné reakcie rodičov nebolo ľahké získať, ale od triednych učiteľov sa vedúca dozvedela, že spokojnosť rodičov bola veľká. Henrieta Gabrišková tiež verí, že akcia sa okrem iného podieľala aj na tom, že ani v marci v jedálni neklesá počet stravníkov 8-ročného gymnázia.

Týždeň regionálnej kuchyne v Trenčíne

Inou akciou, ktorá pozitívne predstavuje školské stravovanie, bol týždeň regionálnej kuchyne, ktorý pripravila jedáleň priemyslovky v Trenčíne. Zostavili tam tento jedálny lístok:

Pondelok: Hubová polievka (vianočná), 1. kuracia pečeň na cibuľke, slovenská ryža, kapustový šalát 2. ryžový nákyp s ovocím, jablko

Utorok: Valalská polievka, 1. zemplínske holúbky („golubce“), varené zemiaky, 2. haruľa s krúpkami, pomaranč

Streda: Stupavská kelová polievka, 1. stupavské mäso so strapačkami, 2. cibuľový koláč s paradajkami, jablko

Štvrtok: Polievka „lefeta“, 1. terchovské bravčové rezne, dusená ryža, cvikla, 2. parené buchty s ovocím, jablko

Piatok: Polievka zemiaková s paprikou, 1. mletý karbonátok, tekvicový prívarok, chlieb, 2. prekladané zemiaky s bryndzou a klobásou, banán

 

Zoznamovať stravníkov s regionálnymi tradíciami je veľmi záslužná výchovná činnosť. A prečo nepritiahnuť stravníkov trochu tajomne znejúcimi názvami, ako napríklad „valalská polievka“ alebo „lefeta“– polievka s haluškami? Aj zemplínske holúbky, ktoré sa v mnohých variantoch objavujú v rôznych krajoch Slovenska, iste stravníkov upútali.

Týžden varenia z regionálnych potravín v Kojetíne

Dôkazom, že slovenské a české školské stravovanie si sú podobné, že slovenské a české vedúce jedální zmýšľajú podobne, je akcia, ktorú pripravili v moravskom Kojetíne. Usporiadali týždeň varenia z regionálnych potravín. Jedálny lístok bol zostavený z bežných receptúr, zvláštne bolo len to, že potraviny až na výnimky pochádzali všetky z regiónu a že ich pôvod bol v jedálnom lístku zvlášť zvýraznený. A tak sa stravníci mohli dočítať, že jedia přerovskú polievku s Minaříkovými zemiakmi, mäso na Stavinohových paprikách, mäso od kojeckého hospodára, buchty s makom a lekvárom z Výšovíc, ovocie z Troubiek, alebo rybu z tovačovského rybníka.

Jedáleň má nepochybnú výhodu v tom, že mesto Kojetín leží na úrodnej Hanej, kde nie je príliš veľký problém zohnať väčšinu potravín. Dodávatelia boli z okruhu 30 km, výnimkou boli napríklad cestoviny, ktoré sa síce vyrábajú neďaleko, ale boli nad finančné možnosti jedálne. Akcia mala u verejnosti veľký ohlas, občania a rodičia sa o nápade kladne vyjadrovali na kojetínskom facebooku, len deti ju bohužiaľ prešli bez väčšieho povšimnutia. Ale možno im to mäso od kojeckého hospodára zostane kdesi v hlave a po rokoch si spomenú, že jesť sa má predovšetkým to, čo sa urodilo v najbližšom okolí.

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk

Diskusia k článku:
NadpisAutor Dátum                
Jedlá zo školskej jedálne.kvietok16.03.2017 07:45
Nebezpečné pokrmy....kvietok16.03.2017 07:54
Zobraziť diskusné príspevky

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz