Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Nové jedlá pre školské jedálne

Nové jedlá pre školské jedálne

Vložené 29.8.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Školské jedálne dostali do nového školského roka 120 nových materiálno spotřebních noriem pre prípravu pokrmov. Pribudlo najmä príloh a bezmäsitých pokrmov. Čo nové normy prinášajú?
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Na internetových stránkach ministerstva školstva sú k dispozícii ďalšie normy pre školské stravovanie. Takmer 120 jedál, polievok, dezertov a nápojov, ktoré môžu obohatiť jedálničky a spestriť ponuku obedov. Množstvo vyzerá impozantne. Aké nové normy ale sú?

Pribudlo príloh a bezmäsitých pokrmov

Pribudlo najmä príloh (21), ktoré ponúkajú nové alternatívy ku klasickým zemiakom a knedliam. Rôznych úprav zemiakov je v nových prílohách veľa: niekoľko pečených, farebné, Maruškine (s kyslou kapustou), tiež zemiakové cestoviny, a zemiaková kaša s mrkvou. Zatiaľ čo prílohy so zemiakmi budú určite prínosom, je otázkou, ako deti prijmú prílohu typu ratatouille alebo cuketu. Náhradou klasických knedlí môžu byť nové knedle z polenty. Zoznam príloh doplňuje niekoľko pokrmov s bulgurom a kuskusom.

Veľa je nových bezmäsitých pokrmov (16). Podobne ako v prílohách aj tu je nájdeme veľkú skupinu pokrmov zo zemiakov: babičkine zemiaky, francúzske zemiaky s tofu syrom, zeleninový nákyp so zemiakmi, zemiaková baba, helpianské trhance. Sú medzi nimi aj moderné jedlá podľa odporúčaní výživárov, kombinujúce strukoviny a obilniny, rizoto s fazuľou a ajvarom a Markova kaša s fazuľou a ryžou. Rezne zo strukovín predstavujú ďalší pokus, ako strukoviny urobiť pre deti atraktívnejšie. Sekaná z pohánky a čevabčiči z tofu im budú pripomínať mäsité jedlá. Pozitívny je rad jedál s tofu – slaných i sladkých.

Rad pokrmov

V nových polievkach (10) sa objavujú niektoré strukoviny, množstvo rôznych druhov zeleniny a bulgur. Úspech môže zaznamenať ďalší variant polievky z tekvice – tie deťom chutí.

Pozornosť si žiadajú aj múčne pokrmy (9). Sú medzi nimi nielen sladké, používa sa v nich aj syr tofu, bryndza, špaldová a pohánková múka. Okrem sladkých jedál obsahujú nové normy aj 11 múčnikov. Je pozoruhodné, akú pozornosť v dobe boja proti spotrebe cukru venujú jedálne vymýšľaní sladkých múčnikov, ale niektoré múčniky vyzerajú skutočne atraktívne: chrumkavé crumble (hrušky, jablká, broskyne, ovsené vločky, múka špaldová) nebo fazulové brownies, ktoré kombinuje fazuľu s trstinovým cukrom, a kokosovým olejom.

Ponuka nových noriem v oblasti rýb by mala deti pritiahnuť k tejto nepopulárnej potravine. Prevažujú v nej ryby so zeleninou (rybie mäso na blitve, rybie mäso s rajčiakmi, losos so zeleninou, rybacie guľky v rajčiakovej omáčke), jedálne však môžu pripravovať aj niektoré kupované mrazené rybacie jedlá.

Skupina hydinových jedál obsahuje rolády a nové varianty kuracích prs a stehien. Nové normy , prináša však obsahujú aj nápoje (11), nátierky (4), závarky (3), hovädzie (3), bravčové (1), mleté mäsa a polomäsité pokrmy (5), prívarky (2), omáčka (1), ovocie (2), šaláty (2), králičie (2), šalát (1).

Niektoré trendy zarážajú

Množstvo receptúr z nového zoznamu odpovedá požiadavkám boja proti obezite a snahám o zdravé stravovanie detí. O to viac zaráža, ako často sa v nich objavuje slanina. V školskom stravovaní sa neodporúča takmer každá potravina, ktorá má len trochu vyšší obsah tuku. Slanina nevadí?

Tiež sa v normách objavuje viac korení, polotovarov a pod. Pravidlá pre školské stravovanie sa tohto roku zmenili? Dosť noriem má veľmi regionálny charakter, na ktorý budú jedálne z iného kúta Slovenska narážať. Nové nápoje sú často podobné a líšia sa len v detailoch.

Nové normy sú prevádzané aktualizáciou metodiky pre školské jedálne, ktorá o. i . obsahuje upozornenie, aby jedálne do roku 2020 pri varení znížili množstvo soli v normách o 10%. To bude obťažné, aj keď sa hovorí, že také zníženie stravník nepozná. Už teraz sú stravníci so slanosťou pokrmov nespokojní.

Je potrebné nové súborne usporiadanie

Nekonečný rad doplnkov a aktualizácií materiálno spotrebných noriem však volá po novom súbornom vydaní. Skúsené vedúce sa v nich vyznajú, ale menej skúsené a nové nie. Prax z jedální to potvrdzuje a tvrdenie, že každá nová vedúca sa môže obrátiť na svoju metodičku na tom nič nezmení. Vydanie nového súhrnného súboru všetkých noriem by bolo veľmi potrebné a vedúce by ho privítali.

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk

Diskusia k článku:
Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz