Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Exotika v školských jedálňach

Exotika v školských jedálňach

Vložené 27.5.2016 | Autor: Marie Kučerová
Na jar 2016 bol v českom školskom stravovaní široko prezentovaný projekt, ktorý stravníkov zoznamoval s thajskými pokrmami. Na úvodné stretnutie jedální nadväzovali dni thajskej kuchyne v rôznych školách. Prečítajte si, ako túto akciu hodnotí vedúca jedálne.
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Na jar 2016 sme sa spolu s ďalšími asi 20 jedálňami zúčastnili projektu Deň medzinárodnej kuchyne v českých školských jedálňach. Jeho zámerom bolo naučiť sa pripraviť thajské menu pre školské deti a prezentovať jeho prípravu vo vlastnej školskej jedálni.

Stretnutie jedální v Prahe

Keďže naša pani riaditeľka s účasťou súhlasila, vybrali sme sa s našou kuchárkou 20. marca do Prahy. V predvečer podujatia boli účastníci projektu oboznámení, ako všetko bude prebiehať počas celej akcie. Ďalší deň sa všetci zišli v priestoroch Makro akadémie v Prahe - Stodůlkách. Spoločne so sympatickým thajským kuchárom Kenya, profesijným garantom Radkom Šubrtom a usmievavým Petrom Stadníkom z Makra sa všetci kuchári činili a pozorne prenikali do tajov thajskej kuchyne. Ostatní členovia tímu mohli všetko sledovať cez presklené steny akadémie a tiež na veľkoplošnej obrazovke. Keďže všetci dodržali odporúčania, že majú so sebou zobrať hlavne dobrú náladu, vládla v kuchyni skvelá atmosféra.

Okolo 11. hodiny bolo všetko pripravené a začala prezentácia. Mgr. Michal Malát na nej za usporiadateľskú Asociáciu školských jedální uvítal thajského veľvyslanca a ďalších hostí. Po oficiálnej časti už všetci mohli ochutnať dobroty, ktoré naši zamestnanci pod odborným vedením pripravili. Niektoré ingrediencie sme ochutnávali prvýkrát, ďalšie sa v našich kuchyniach už používajú. Každopádne pokrmy zvolené pre menu boli výborné.

Prezentácia pokrmov v jedálňach

Druhou časťou projektu bola príprava a prezentácia Thajského kráľovstva v školách. Počas projektového dňa žiaci ochutnajú menu, ktoré sa kuchárky v rámci projektu naučili pripravovať. Našu školu si pre svoju návštevu vybral senátor MUDr. Mgr. Vladimír Plaček MBA, podpredseda výboru pre zdravotníctvo a sociálnu politiku Senátu Parlamentu ČR. Ten mal záštitu i nad celým projektom.

Pretože máme aj odlúčené pracovisko, boli stanovené aj dva projektové dni. Deti dostali letáčiky s informáciami o tejto ázijskej krajine a pani učiteľky rôznymi zaujímavými formami (viď video) túto exotickú destináciu žiakom predstavili. Zapojili sa malí aj veľkí a z reakcií súdim, že ich práca bavila. Vrcholom dňa bolo ochutnanie pokrmov v jedálni. Aj my sme samozrejme deti zoznámili s tým, čo im vlastne bude podávané. Dovolím si teda stručne popísať jednotlivé chody aj tu.

Bravčový vývar so zeleninou, tofu a sklenenými rezancami

Tom Ťiud Mu Sab Tofu

Vepřový vývarČíry vývar s množstvom čerstvej zeleniny a malými knedličkami z bravčovej panenky. Špecifickú chuť polievke dodáva použitie koriandru a bielej reďkovky. Zelenina nie je klasicky uvarená, ale len sparená horúcim vývarom, preto je chrumkavá. Do hotovej polievky sú pridané kocky tofu, čo je bielkovina zo sójového mlieka. Ďalej je doplnená sklenenými rezancami, ktoré sa vyrábajú najčastejšie zo škrobu fazule mungo. Varia sa skutočne len veľmi krátko, alebo sa dokonca iba sparujú vriacou vodou. Označenie "sklenené" zodpovedá ich vzhľadu, pretože sú veľmi tenké a takmer priehľadné.

 

Restované kuracie rezančeky s čerstvou zeleninou a jazmínovou ryžou

 Restované kuřecí nudličky Kai Phad Phak
Restované rezančeky z nakladaného kuracieho mäsa sú doplnené množstvom opečenej zeleniny a čínskou hubou. Jazmínová ryža sa pestuje v Thajsku a využíva sa najviac v čínskej kuchyni. Je podobná ryži basmati, ale je značne lepivá. Názov dostala podľa svojej výraznej vône.

 

 

 

 

Guličky tapioky s tropickým ovocím v kokosovom sladkom náleve

Saku Polamái

Kuličky tapioky s tropickým ovocem

Krájané tropické ovocie (použili sme mango kocky a zmes tropického ovocia) doplnené tapiokovými perlami zaliate kokosovým mliekom a sypané praženým sezamom. Tapioka je škrob získaný z koreňa esculenta rastlinných druhov Manihot. Túto prastarú surovinu údajne používali už Mayovia. Je zdravým zdrojom karbohydrátov s nízkym obsahom cholesterolu a bez "nezdravých" tukov. Obsahuje vápnik, fosfor, draslík a horčík. Neobsahuje lepok a môže byť preto súčasťou bezlepkovej diéty.

Kokosové mlieko má jemnú kokosovú arómu a je vhodné pre osoby trpiace alergiou na mlieko živočíšneho pôvodu. Vyrába sa z čerstvých kokosových orechov po odstredení smotany.

 

Ohlasy na akciu

Kuchařky ŠJ ŠenovNápadov od kuchárok, detí i pedagógov bolo naozaj veľa a všetkým zúčastneným chcem veľmi poďakovať za čas, ktorý prípravou strávili. Prispeli sme spoločnými silami k narušeniu denného stereotypu a atraktívnou formou sme priblížili krajinu, ktorú možno niektorí zvolia za cieľ svojej dovolenky. Ak máte záujem, pozrite sa na krátke video (stojí to za tých 10 minút času) a fotogalériu. Všetci sa predviedli naozaj skvele a majú veľkú pochvalu.

 


Určite máme k akcii veľa pripomienok a podnetov na vylepšenie, ale ak si vzájomne vymeníme poznatky z uskutočnenia projektu v prevádzkach, nabudúce bude ešte oveľa dokonalejšia. Všetko je predsa raz prvýkrát ...

Načo sú také aktivity

Možno sa tiež pýtate, načo je účasť v podobných projektoch. V našom odbore je veľmi dôležitá každá pozitívna prezentácia školského stravovania. Niekedy z komentárov známych osobností totiž mám pocit, že po tom, čo sa stravovali v školskej jedálni, je vlastne skoro zázrak, že sú ešte nažive. Každá zúčastnená škola môže účasť na takýchto podujatiach využiť tiež na vlastnú propagáciu. Pre deti je to získanie informácií o histórii danej krajiny, kultúre a zvykoch zaujímavou formou projektového dňa, čo prináša spestrenie vyučovania. Rovnako významná je možnosť spolupráce školy na medzinárodnom projekte.

Keďže toto je len začiatok a podľa predbežnej informácie sa plánuje v aktivitách tohto typu pokračovať, tešíme sa na ďalší ročník. Všetko záleží na záujme jednotlivých zariadení sa týchto akcií zúčastniť. Každá nová vec síce obnáša veľa práce navyše, ale výsledok väčšinou stojí za to. A navyše sa takto utužuje kolektív.

Tak ktorá krajina sa nám asi predstaví nabudúce?

Marie Kučerová, vedúca školskej jedálne Šenov

Diskusia k článku:
Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz