Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Deň nátierok netradične

Deň nátierok netradične

Vložené 10.7.2015 | Autor: Pavel Ludvík
Nátierky sú samozrejmou súčasťou jedálničkov materských škôl aj predmetom výstavok a ochutnávok. V školskej jedálni vo Veľkých Úľanoch preto každý rok pripravujú Deň nátierok. Zoznámte sa s ich skúsenosťami.
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Každé dieťa, ktoré navštevuje materskú školu pozná nátierky. Syrovú, vajíčkovú, zeleninovú... Nátierky sa stali samozrejmou súčasťou jedálničkov. Sú veľmi dôležité, pretože sú zložené zo surovín, ktoré deti potrebujú pre svoje zdravie, a strava je veľmi dôležitým faktorom pre správny vývoj dieťaťa. Ak sa bude kŕmiť „nezmyslami“, nebude správne rásť a vyvíjať sa.

Nátierky sa stali aj predmetom výstavok a ochutnávok. Keď sa v rôznych škôlkach pripravujú ochutnávky pre rodičov, priebeh je zvyčajne taký, že pani kuchárky urobia niekoľko nátierok, ktoré sa ponúkajú mamičkám, tie ich ochutnávajú a keď sú spokojné, žiadajú recepty.

Vo Veľkých Úľanoch to robia odlišne

V samostatnej Školskej jedálni vo Veľkých Úľanoch prezentujú nátierky odlišným spôsobom. Pripravujú ich samotné deti a ponúkajú ich svojim rodičom. Deti sa tak nielen s nátierkami a surovinami, ktoré sa na ich prípravu používajú, bližšie zoznámia, ale ich aj samé pripravia, potom im viacej chutia a rodičia sú nadšení z toho, že môžu ochutnať výtvor svojho dieťaťa.

S takouto akciou tu začali pred niekoľkými rokmi. Dôvodom bolo to, že v súčasnosti nie všetky deti majú nátierky rady a mnohé z nich nátierky ani nepoznajú, alebo ich odmietajú. Pracovníčky jedálne chceli takto detičky viac motivovať, aby nátierky konzumovali a zoznámiť ich so základnými surovinami, ktoré sa na ich prípravu používajú. Tiež chceli docieliť, aby si deti uvedomili, že pani kuchárky musia jedlo denne pre ne pripravovať, a aby sa oboznámili s ich prácou a vážili si ju. Po prvom Dni nátierok bola reakcia rodičov veľmi spontánna, boli nadšení a dokonca boli aj takí, ktorí si od vedúcej jedálne pýtali recepty na "škôlkárske nátierky". Tento moment rozhodol o tom, že v súčasnosti sa Deň nátierok vo Veľkých Úľanoch opakuje každý rok.

Medzi pripravovanými nátierky sú zastúpené nátierky slané aj sladké, nesmie chýbať nejaká zeleninová a mäsová. Posledný rok to bola nátierka z bravčového mäsa, zeleninová letná, čokoládová, syrová pena a šunková.

Ako prebieha Deň nátierok

Školská jedáleň pripravuje stravu pre deti dvoch základných škôl a tri materské školy, z ktorých dve sú v tesnej blízkosti školskej jedálne, a pre dospelých stravníkov. Pre dve materské školy je k dispozícii spoločná jedálenská miestnosť a práve tu všetko po obede prebieha.

So súhlasom pani riaditeliek oboch škôlok sa v Deň nátierok deti neukladajú na poobedňajší spánok. Pani kuchárky im prichystajú potrebné suroviny, vytlačia sa vynormované receptíky – normuje sa z každej nátierky cca 20 porcií. Deti sa rozdelia do skupiniek, pri každej skupinke, ktorú tvorí 8 - 10 detí je jeden dospelácky dozor – ktorý pozostáva z pani vedúcej, pani kuchárky alebo pani učiteľky. Najprv sa deti oboznámia so surovinami, ktoré sa budú na prípravu tej ktorej nátierky používať, potom sa prečíta návod na prípravu nátierky a môže sa začať pracovať. Suroviny si pridávajú a nátierky miešajú samozrejme deti.

Keď sú nátierky hotové, deti ich samé natierajú na chlebíky a pečivo, ktoré sú povykrajované do rôznych tvarov ako srdiečka, krúžky, trojuholníky a pod. Každá nátierka má nachystanú „menovku“ na paličke s motívom nátierky, napríklad prasiatko znamená nátierku s bravčového mäsa. Tieto menovky sa potom do pripravených a čerstvou zeleninou vyzdobených nátierok zapichávajú. Po práci sa nezabúda ani na hygienu rúk a deti si po sebe aj upracú. V jednej zo škôlok majú deti tiež kuchárske čiapočky a kuchárske obleky, toto im vedenie zaistilo u sponzorov a práve v týchto úboroch ponúkajú nátierky svojim rodičom. Deti sú za svoju prácu odmenené aj malým darčekom s motívom kuchyne napr. pohárikom, vareškou, omaľovánkou s tematikou zeleniny a ovocia... A na záver im vedúca jedálne predstaví tým, ktorý im pri práci pomáhal – teda pani kuchárky, formou básničky, kde predstaví všetky pani kuchárky, ktoré v kuchyni varia.

Potom prichádza chvíľa očakávania na rodičov, ktorým deti svoje pripravené a naservírované nátierky ponúkajú.

Význam akcie je veľký

Deň nátierok je pre deti veľmi zaujímavý a veľmi sa na neho tešia. Za tých pár rokov, odkedy sa pravidelne Deň nátierok v školskej jedálni realizuje, sa ešte nestalo, že by deťom vlastnoručne pripravená nátierka nechutila a že by dieťa nátierku odmietlo. Pochopiteľne chutí aj mamičkám: veď ich pre ne pripravili ich ratolesti. Akcia má zo všetkých strán pozitívnu odozvu. Skúste to tiež!

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk

Diskusia k článku:
NadpisAutor Dátum                
dobrý príkladsysy30.07.2015 09:05
Deň nátierok netradičneŠJ V.Úľany30.07.2015 15:57
Mňam Mňam...PamPam30.09.2015 17:15
Deň nátierok netradičneJanička01.10.2015 10:22
Zobraziť diskusné príspevky

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz