Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Šéfkuchár s čapicou v školskej jedálni

Šéfkuchár s čapicou v školskej jedálni

Vložené 1.12.2014 | Autor: Marta Trochová
V rôznych jedálňach sa na jeseň rozbehli akcie na podporu spotreby rýb, zeleniny a lepšieho pitného režimu. Pozývame vás do Rimavskej Soboty, kde varili paprikáš z pangasia. A deťom chutil.
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) spustilo projekt pod názvom „Ryby, strukoviny, zelenina a pitný režim v školskom stravovaní na Slovensku.“ Cieľom tohto projektu je uplatniť moderné teoretické i praktické poznatky gastronómie v zariadeniach školského stravovania. Ďalej rozšírenie nových materiálno spotrebných noriem (MSN) – receptúr, zabezpečenie odborného vzdelávania v oblasti prevencie výživy, posilnenie vedomostnej úrovne zamestnancov školských jedální a spolupráce s potravinárskym priemyslom a odborníkmi v oblasti výživy, využitie motivačných nástrojov podporujúcich zdravý spôsob života. A hlavne zvýšiť úroveň stravovania detí a žiakov v zariadeniach školského stravovania.

MŠVVaŠ SR v spolupráci s Celoslovenskou sekciou pre školské stravovanie v snahe zlepšiť stravovacie návyky detí a žiakov a podporiť zdravý spôsob života rozšírilo register MSN a receptúr o pokrmy z rybieho mäsa, strukovín a zeleniny.

30. 10. 2014 sa konal pre okresy Rimavská Sobota a Revúca odborný seminár pre zamestnancov školských stravovacích zariadení v oblasti prevencie výživy, legislatíva, MSN – aktualizácia, HACCP - zásady správnej výrobnej praxe.

Príprava rybieho obeda

Dňa 14. 11. 2014 odborník z gastronómie pán Michal Šenitko spolu so zamestnancami školskej jedálne Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote pripravili obed z nových receptúr podľa vopred zostaveného jedálneho lístka a pán kuchár predviedol technologický postup prípravy vybraného pokrmu.

Pripravovala sa zeleninová polievka so strukovinovými guľkami, rybací paprikáš, zemiakovo – cestovinové prílohy a nápoj Trinfix s ovocnou príchuťou pomaranča. Veľkým pomocníkom v tejto kuchyni je konvektomat, ktorý urýchli prácu, usporí viac energie, zefektívni prípravu jedál.

Boli prítomné vedúce školských jedální z nášho mesta, sledovali celý priebeh prípravy obeda, ba dokonca aj časť zo samotného výdaja obedov.

 

 

Hodnotenie akcie vedením jedálne

Pre kuchárky to bolo niečo nové - podieľať sa, pripravovať, variť obed s odborníkom kuchárom. Viac menej im vysvetlil ako ešte lepšie využiť pracovný stroj – konvektomat – pri práci, nakoľko ho máme len jeden rok. Po celom zvážení a naplánovaní tohto obeda sme urobili záver, že rybací paprikáš bude najlepší urobiť z Pangásia s 5% glazúrou. Ryby nie sú doménou našich žiakov a Pangásius tak trochu klame detského stravníka tým, že to je biele mäso, a žiaci si mysleli, že sú to kuracie prsia. Preto tento obed mal úspech a samotný odpad bol veľmi malý.

Obedy z rýb v našej jedálni

Obed z rýb pripravujeme v našej jedálni každý druhý týždeň. Podľa zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov a odporúčaných výživových dávok by mali byť 1x za týždeň, ale snažíme sa obed z rýb zaradiť každý druhý týždeň, polievka z rýb sa do toho nepočíta.

Reakcie stravníkov

Pán kuchár Šenitko okrem samotnej prípravy obeda jedlá i vydával  a zároveň chodil medzi žiakmi, kde sa s nimi rozprával o jedle a odpovedal na otázky typu - Keď zjem tento obed, čo mi to spôsobí? Dodá mi energiu, budem mať zdravé kosti, zlepší mi myslenie, narastú mi svaly a budem odolnejší voči chorobám? Žiaci boli nadšení obedom i samotným kuchárom. Michal Šenitko rozdával žiakom malú pozornosť – magnetku s  upútavkou k danej téme, ktorej sa veľmi potešili. Zástupcovia firmy Ryba sledovali samotný priebeh a výdaj obeda.

Niektorí žiaci si ryby nevšimli, nakoľko videli biele mäso a ani chuť im neprekážala, ako pri inom jedle z rýb. Niektorí žiaci najskôr ohŕňali nosom, ale keď vyskúšali a ochutnali, boli nadšení, že je to fajn, „slangovo“ (ako žiaci hovoria) OK, supééééér. Bála som sa, že niektorí stravníci budú sklamaní, že to nie je fileta, či Tilápia a pod., ale myslím si, že sme to zvládli dobre, tiež odpad bol minimálny. Musím sa priznať, že v druhej škole, kam expedujeme i vydávame cca 120 obedov, to už tak žiaci nechceli, tam to bolo tak 50% na 50%. Môj názor je ten, že je tam veľa rómskych detí a tie rybu celkovo neobľubujú.

     

Ochutnávka pre hostí

Súčasťou tejto aktivity bola ochutnávka určená pre pozvaných hostí, z ktorých pozvanie prijali - 5 vedúcich z MŠ a ZŠ v meste, vedenie ZŠ, zástupcovia zriaďovateľa, zamestnanci RÚVZ, zástupca za Radu školy a Školskú radu, primátor i viceprimátor mesta Rimavská Sobota, predsedníčka KÚŽ Slovenska, člen zastupiteľstva a riaditelia škôl, pre ktorých naša školská jedáleň pripravuje obedy. Zúčastnili sa tiež obchodní zástupcovia dodávateľov a všetci naši stravníci.

Všetkým zúčastneným hosťom  a hlavne našim stravníkom sa chceme poďakovať za účasť i samotnú podporu tejto akcie. Veľké ďakujem patrí pánovi kuchárovi Michalu Šenitkovi a samozrejme kolektívu školskej jedálne.

Marta Trochová, vedúca školskej jedálne ZŠ Š. M. Daxnera, Rimavská Sobota

Diskusia k článku:
Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz