Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Aký bol Deň výživy v jedálňach?

Aký bol Deň výživy v jedálňach?

Vložené 10.11.2014 | Autor: Zdenka Macháčková
Každý rok sa 16. októbra pripomína Svetový deň výživy. Je to príležitosť pre školské jedálne, ako priblížiť svoju prácu nielen svojim stravníkom, ale aj širokej verejnosti. Predstavíme vám dnes niekoľko zaujímavých akcií z priebehu tohto dňa. Inšpirujte sa.
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Každý rok 16. októbra sa pripomína Svetový deň výživy. Je to príležitosť pre školské jedálne, ktoré môžu svojimi aktivitami upozorniť na problematiku správnej výživy a zároveň priblížiť svoju prácu nielen svojim stravníkom, ale aj širokej verejnosti. Radi by sme vám priblížili niekoľko zaujímavých akcií z priebehu tohto dňa, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre ostatných.

Světový den výživy a OSN

Motto tohtoročného Svetového dňa výživy znelo Rodinné farmy živia svet a starajú o krajinu. Vychádza tak zo stratégie OSN, ktorého valné zhromaždenie vyhlásilo rok 2014 za Medzinárodný rok rodinných fariem. Snahou je zviditeľniť ich prácu a význam pri zaistení bezpečnosti potravín a výživy, ale aj pri ochrane životného prostredia a zlepšovaní životných podmienok. Zdá sa mi, že ani v Česku ani na Slovensku neboli tieto vízie Svetového dňa výživy dostatočne prezentované. V poslednej dobe sa však rozbehlo niekoľko iných kampaní s cieľom upozorniť na výhody regionálnych poľnohospodárskych výrobkov a potravín, ktoré v určitej miere pochádzajú i z malých rodinných fariem.

Pre školské jedálne je tento deň príležitosťou, ako prezentovať problematiku výživy aj svoju neľahkú prácu. V mnohých školách sa zdravé jedlo a varenie stalo súčasťou výučby a v rámci dňa výživy organizujú projekty pre žiakov práve v spolupráci so školskou kuchyňou. Ponúkame vám krátke ohliadnutie za akciami, ktoré práve pri príležitosti Dňa výživy prebehli.

Inšpirácie zo Slovenska

Zaujímavú akciu usporiadala školská jedáleň v Bytči. Jej cieľom bolo poukázať na dôležitosť výživy detí so zameraním na zdravé raňajky, desiaty a pitný režim. Tunajšie kuchárky pripravili niekoľko druhov nátierok, ovocné a syrové misy a zdravé nápoje, ktoré potom mohli ochutnať všetci žiaci spolu s pedagógmi. Je pekné, že o výzdobu jedálne k tejto príležitosti sa svojimi prácami postarali žiaci prvého stupňa.

Školská jedáleň v Handlovej sa zapojila do celosvetovej súťaže Hovorme o jedle, ktorá prebehla počas celého týždňa od 13. do 17. októbra. Na deti však čakalo najväčšie prekvapenie v utorok 14. októbra, keď pre ne kuchárky nachystali švédske stoly plné rôznych jablčných dobrôt. Veľkým zážitkom pre nich bola aj príprava mixovaného nápoja z čerstvého ovocia a zeleniny. Záujemcovia si mohli vybrať svoje obľúbené ovocie, vhodiť ho do mixéra, priliať vodu a pripraviť si tak obľúbené smoothie. Tri pripravené mixéry sa po celú dobu nezastavili.

Ojedinelá akcia pri príležitosti Svetového dňa výživy sa už po niekoľkýkrát konala v Košiciach. Každá z jedální na 95 materských a základných školách, ktorých zriaďovateľom je mesto Košice, pripravila jedno jedlo, ktoré potom prezentovali na spoločnej akcii deťom, rodičom aj predstaviteľom mesta vrátane primátora. Súčasťou tohto stretnutia bolo aj ocenenie za dlhoročnú a náročnú prácu, ktoré vybraným pracovníkom jedální odovzdali primátor a jeho námestníci. Dokazujú tým, že sú si vedomí dôležitosti školského stravovania a venujú mu zaslúženú pozornosť.

Nápady z českých jedální

V základnej škole v Lipenci v okrese Louny zdravej výžive venujú dlhodobo. Žiaci 5. triedy sú zapojení do celoštátnej akcie Hravo ži zdravo a boli to práve oni, čo na školskom projekte odviedli kus práce. Pre svojich spolužiakov si pripravili okrem súťaží i anketu zameranú na dôležitosť raňajok pre každého školáka. Výstavkou ďalej názorne ukázali vhodnú aj nevhodnou skladbu raňajok. K akcii prispeli aj kuchárky v jedálni, ktoré pripravili zaujímavú ochutnávku a obed podľa zásad zdravej výživy.

Svetový deň výživy a Deň chleba pripomenuli svojim stravníkom v školskej jedálni v Domažliciach. Čakala tam na nich výstavka niekoľkých druhov chleba vrátane domáceho a chleba pita doplnená o pomôcky a suroviny potrebné na jeho výrobu. Pre záujemcov boli pripravené aj receptúry. A chlieb pita sa stal súčasťou nevšedného školského obeda.

V materskej škole v Slavičíne na Zlínsku organizujú rôzne akcie často, tentoraz využili blízkosť termínu Dňa výživy a Dňa jabĺk a výsledkom bol Jablčný týždeň. Jablká sa tak objavovali v tradičných i menej známych pokrmoch či už na obed alebo na desiatu:

Pondělí
přesnídávka: kmínový chléb, pomazánka tvarohová s rajčaty, malcao, ovocný talíř
oběd: polévka selská, vepřové kostky pikant, zeleninová tarhoňa, okurek, citronový čaj   
svačina: jablkový dort s piškoty a šlehačkou, ovocný čaj

Úterý
přesnídávka: veka obložená šunkou, sýrem a zeleninou, kakao, ovoce
oběd: polévka špenátová s minitousty, kuřecí prsíčka na jablkách, vařené brambory, salát z čínského zelí s mrkví, 100% horký nápoj Tropico   
svačina: kváskový chléb, pomazánka z tresčích jater, paprika, mléko

Středa
přesnídávka: biskvit, pomazánka z termizovaného sýru, okurka, káva, ovoce
oběd: polévka krupková s krůtím masem, plněná paprika, rajská omáčka, kynutý knedlík, jablečný mošt
svačina: žitný chléb, pomazánka česneková s jablky, mrkev, ovocný čaj

Čtvrtek
přesnídávka: semínkový chléb, pomazánka drožďová, rajče, kakao, ovoce
oběd: polévka z míchaných luštěnin, pečená tilápie na bylinkách, bramborová kaše, mrkvový salát s jablky, malinový čaj   
svačina: mřížkový koláč s jablky, ochucené mléko

Pátek
přesnídávka: kmínový chléb, pomazánka z červené čočky, paprika, malcao, zeleninový talíř
oběd: polévka barevná s pohankou, moravské halušky s jablky, skořicí a tvarohem, bylinkový čaj
svačina: žitný chléb, pomazánka zeleninová se sýrem, okurka, mléko


Zdenka Macháčková
, vedúca školskej jedálne Všestary, ČR

Diskusia k článku:
NadpisAutor Dátum                
V PK sa podávali ryby.Bc. Ľudmila Macejová13.11.2014 14:26
Zobraziť diskusné príspevky

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz