Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Aká bola súťaž školských jedální v Českej republike

Aká bola súťaž školských jedální v Českej republike

Vložené 13.10.2014 | Autor: Pavel Ludvík
Na konci letných prázdnin sa konalo v Českej republike finále súťaže školských jedální. Zoznámte sa, ako taká súťaž prebieha a čo prináša nielen kuchárkam, ale aj celému školskému stravovaniu.
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Na konci letných prázdnin prebehlo v Českej republike finále súťaže školských jedální. Súťaž mala dve kolá. V prvom hodnotila odborná komisia dodané recepty, ich kalkulácie, technologické postupy a fotografie. Tento rok organizátori starostlivo dbali na to, aby každá zúčastnená jedáleň preukázala kópiou jedálneho lístka, že súťažné jedlá skutočne počas školského roka pripravuje.

Súťaž prebieha už niekoľko rokov a je pravidlom, že sa do nej hlási 70-80 jedální. Niekomu sa to zdá málo - o dôvodoch hovorí organizátorka súťaže, brnenská metodička školského stravovania Anna Packová: „Myslím, že dievčatá v jedálňach sú otrávené z neustálych útokov zo strany médií a z toho, že im do práce stále niekto hovorí. Možno si hovoria, my do toho nepôjdeme, pretože sa im to aj tak nebude páčiť."

Pozoruhodní účastníci

Na základe výsledkov korešpondenčného kola postúpilo do finále 10 súťažných tímov z rôznych krajov ČR, neprehliadnuteľné boli tímy z tých najmenších jedální ako napr. MŠ Na Korábe z Prahy alebo zo ZŠ a MŠ Veľké Svatoňovice, ktoré ukázali, že aj v malých zariadeniach bez moderných technológií sa dá kvalitne variť.

Pozoruhodná bola v tomto smere MŠ Na Korábe, ktorá má dve odlúčené pracoviská, každé iba s 2 kuchárkami, a oba tímy sa dostali do finále. Vedúca stravovania Lucie Francová, ktorá obe pracoviská do finále sprevádzala, k tomu pri prezentácii jedál uviedla: „Vlani sme sa súťaže zúčastnili a tento rok sme boli rozhodnuté, že sa prihlásime znova, čakali sme len na zadanie a tému.“ Moderátor finálového kola Zdeněk Hladík to komentoval slovami: "Je to úžasné a je len škoda, že takto tomu nie je vo všetkých jedálňach."

Na druhú stranu súťažili aj tímy, ktoré sa finále zúčastnili už viackrát a často vo finále obsadili popredné pozície: napr. školské jedálne z Písku, Otrokovíc alebo z Novolíšeňské ulice v Brne.

Finále začína o deň skôr

Každú jedáleň reprezentoval vo finále tím 2 kuchárok alebo kuchárov a vedúca. Väčšinou prišli z jedální iba ženy, len školská jedáleň zo Svitav vyslala kompletne mužskú skupinu. Všetci sa zišli už v predvečer akcie na spoločnom stretnutí, kde sa vzájomne zoznámili, a tímy si vylosovali poradie. V priebehu finále sa v kuchyni jedálne varilo v 3 smenách, každá po 3-4 tímoch, na prípravu jedla boli 2,5 hodiny.

V súťažných menu prevažovalo hydinové mäso, ryby, menej už bravčové alebo hovädzie. Polievky boli často zeleninové a vo všetkých chodoch sa objavovali rôzne druhy strukovín.

Prezentácia jedál

Po dovarení jedál začali tímy uvarené jedlá prezentovať a obhajovať pred komisiou hodnotiteľov. V nej zasadli zástupcovia spoločnosti Metro, ktorá bola hlavným sponzorom súťaže, ďalej Magistrátu mesta Brna, Ministerstva zdravotníctva, kraja Vysočina, Ministerstva školstva, Českej školskej inšpekcie, Krajskej hygienickej stanice, Asociácie kuchárov a cukrárov, Spoločnosti pre výživu aj zástupcovia študentov. Všetko moderoval Zdeněk Hladík, prácu komisie viedla herečka Markéta Hrubešová, ktorá sa finále pravidelne zúčastňuje.

Obhajoby jedál začínajú byť v posledných rokoch ostrejšie a moderátorovi dá čím ďalej viac práce upokojovať spory. Často padajú nekompromisnej výroky, niektorí hodnotitelia by mohli lepšie vážiť svoje pripomienky a mnohé kuchárky sa dokážu udatne brániť. Spory sa viedli napr. o to, či využívať krajové potraviny (napr. ryby s kosťami) alebo potraviny z dovozu (ryby bez kostí). Kuchári z komisie sa hádali so súťažiacimi a o tom, či je vhodné spracovávať rybie mäso v roládách.

Herečka Markéta Hrubešová hodnotila jedlá tohtoročného finále takto: "Často jazdím s divadlom po republike a v bežnom sortimente reštaurácií mám problém sa najesť. Ale každé jedlo, ktoré je tu vo finále, by som pri svojich cestách privítala."

Všetko so záujmom sledovali zástupcovia rozhlasových a televíznych staníc, tlačených aj internetových denníkov, a ich správy o súťaži sa už čoskoro po vyhlásení víťazov objavili v spravodajských reláciách.

Prezentácie jedál ako malý seminár

Finále súťaže však nie je len praktickým testom schopností kuchárok. Prezentácia jedál sa na tejto súťaži stáva malým seminárom o varení a potravinách, v ktorom všetci prítomní, odborníci aj obecenstvo, získavajú nové a zaujímavé informácie. V jedlách sa napr. objavovali niektoré málo obvyklé potraviny, o ktorých používanie boli pochybnosti. Čo napr. s modrými zemiakmi? Alebo sladenie medom - je žiaduce? Živo sa pri prezentáciách diskutovalo o používaní strukovín. Prezentácii a obhajobe jedál prizeralo aj obecenstvo, nielen z radov súťažiacich kuchárok, ale aj odbornej a laickej verejnosti. V jedálni mali svoje stánky firmy, dodávajúce potraviny do školských jedální, pre prizerajúcich bolo zabezpečené občerstvenie, veľkému záujmu sa tešili degustačné porcie súťažných jedální. Veď kedy inokedy môžete ochutnať toľko zaujímavých, originálnych a tiež chutných jedál?

Vyhral Zlín, ale výborných jedál bolo veľa

Vo finálovom zápolení tento rok zvíťazila školská jedáleň Gymnázia Zlín v Lesnej štvrti, ktorá pripravila polievku s kúskami paradajok a mozzarellou, prírodnú bravčovú panenku, zemiakové pyré s mrkvou a rozmarínom, smotanové šampiňóny a ako dezert čokoládový krém.

Na druhom mieste skončila jedáleň Základnej školy Mánesova, Otrokovice s týmto menu: mrkvovo-zázvorový krém s pažítkou, pošírovaná fileta Mahi-Mahi na smotanovom špenáte s cícerom a opečeným zemiakom, ako dezert bulgur s tvarohovým krémom a malinami.

Tretie miesto obsadila školská jedáleň ZŠ a MŠ Veľké Svatoňovice, ktorej súťažné menu vyzeralo takto: polievka z celej mrkvy (aj s vňaťou) s šošovicovými haluškami, roláda z Mahi-Mahi plnená lososom, farebné zemiaky, jogurtovo - kôprový dresing, polníčkový šalát a polentový koláč so slivkami.

Na čo sú také súťaže?

Veľa sa diskutuje o význame podobných súťaží, aj vedúce jedální sú v názore na túto vec veľmi nejednotné. Súťažiaci však jednoznačne hovoria aj o množstve skúseností, ktoré pri súťaži získavajú: v úvode musia perfektne spracovať receptúry súťažného menu a kalkuláciu. Vo finále pracujú v inom prostredí, než sú zvyknutí, majú možnosť sa zoznámiť s inými zariadeniami, ako sú tie, ktoré majú vo svojej jedálni. U kolegýň môžu odkukať nové postupy a môžu ochutnať nové jedlá.

Obrovskou skúsenosťou je pre vedúcu jedálne záverečná verejná prezentácia jedla. Je to skutočná skúška ohňom, keď vedúca musí čeliť odborným (a niekedy veľmi nepríjemným) otázkam hodnotiteľov. Niektoré vedúce dnes už dokážu veľmi kvalifikovane aj korektne oponovať názorom hodnotiteľov, tieto skúsenosti sa im potom hodia pri diskusiách s rodičmi, s riaditeľmi a menej sa potom boja vystupovať na verejnosti.

Význam súťaže spočíva aj v mimoriadnej propagácii školského stravovania v médiách. Článkov a relácií o školských jedálňach, ktoré sa počas súťaže objavujú v médiách, je veľa, zoznamujú verejnosť s kvalitou školských jedální a vytvárajú im dobré meno.

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk

Diskusia k článku:
Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz