Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Hodnotenie článku:       
Hnačkové ochorenie v Trenčíne

Hnačkové ochorenie v Trenčíne

Vložené 27.8.2012 | Autor: Pavel Ludvík
V mesiacoch jún a júl sa v Trenčíne a jeho okolí objavil zvýšený počet prípadov norovírusovej enteritídy. Prečítajte si, čo je táto choroba a ako sa proti nej brániť.
Článok bol zverejnený pred viac ako 1 rokom,
a preto môže obsahovať už neaktuálne informácie.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne na svojich internetových stránkach pravidelne zverejňuje hlásenia o počte infekčných ochorení za predošlý mesiac. Medzi ochoreniami sa objavujú aj tie, ktoré sú alimentárneho pôvodu. Sú to prevažne známe ochorenia ako napr. salmonelová  a kampylobakteriálna enteritída. Je dobré, že mesačné počty tých, ktorí podľahli týmto nákazám , sú obvykle nízke, dva tri, štyri.

V mesiacoch jún a júl sa však v Trenčíne a okolí objavilo vyše dvoch stoviek prípadov norovírusovej enteritídy, čo je pomerne málo známa alimentárna nákaza. Veľká časť prípadov (ale nie všetky) vznikla na festivale Bažant Pohoda na začiatku júla. Ako uviedol hlavný hygienik, vírus sa tu nešíril nakazenou vodou, ale fekálne-orálnym spôsobom, teda nedodržiavaním základných hygienických pravidiel.

Trenčiansky regionálny úrad verejného zdravotníctva v rýchlo zareagoval a vydal poučenie, v ktorom všetkých zoznamuje s touto chorobou.

Čo je norovírusová enteritída

Je to infekčná choroba vyvolaná norovírusmi postihujúca tráviaci trakt ľudí. Patrí medzi tzv. choroby špinavých rúk. Norovírusy sú extrémne infekčné, veľmi odolné voči vplyvom vonkajšieho prostredia a majú nízku infekčnú dávku. Aby vzniklo ochorenie stačí 10 až 100 vírusových častíc. Inkubačný čas je doba od vniknutia vyvolávateľa do organizmu po vznik prvých príznakov a v prípade norovírusových gastroenteritíd je 1 – 3 dni.

Prenos prebieha fekálne-orálnym spôsobom, pri nedostatočnej hygiene rúk nakazených, prípadne kontaminovanou vodou alebo potravinami. Najmä v prostredí s nahromadením osôb sa v prenose uplatňuje úzky kontakt – „špinavé ruky“ a kontaminovaných predmetov ako kľučky dvier, vodovodné batérie, WC, umývadlá atď.

Ochorenie sa zväčša prejavuje nevoľnosťou, bolesťami hlavy, vracaním, bolesťami a kŕčmi brucha a vodnatými hnačkami, v niektorých prípadoch sa pridružuje zvýšená teplota , bolesti končatín a svalov. Vracanie je často náhle bez varovania, mnohokrát za deň. Príznaky zväčša odznievajú v priebehu 12 - 72 hodín.

Ako predídeme vzniku a prenosu choroby?

Veľkú pozornosť venuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne prevencii a radí:

  • Umývajte si dôkladne ruky (s teplou vodou a mydlom) vždy pred jedlom a po použití WC.
  • Umývajte alebo dezinfikujte si ruky po kontakte a ošetrovaní osoby s príznakmi gastroenteritídy.
  • V domácnosti s výskytom tejto choroby dezinfikujte kontaktné predmety a plochy, ktoré mohli byť kontaminované.
  • Ak máte príznaky choroby, nepripravujte stravu pre iných.
  • Dôkladne umývajte ovocie a zeleninu.
  • Dôkladne si umývajte ruky po praní bielizne a čistení prostredia po chorom (používajte ochranné rukavice).

Čo na to školské jedálne

Pre školákov, ale aj učiteľov a  personál školských jedální predstavuje táto choroba ďalšiu výzvu k sprísneniu hygieny a k  úzkostlivému dodržiavaniu hygienických pravidiel. Prajme všetkým školským jedálňam, aby sa im v novom školskom roku norovírusová enteritída, ako aj ďalšie podobné choroby vyhli.

 

Ing. Pavel Ludvík je vedúcim redakcie portálu Jedálne.sk
Diskusia k článku:
Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz