Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Strana 5 z 12

Články v kategórii Výživa

Kategórie článkov:
Tuky vo výžive (nielen) detí - 1. časť

Tuky vo výžive (nielen) detí - 1. časť

Vložené 28.5.2012 | Autor: Jana Stávková
Nevyhnutnú zložku v ľudskej výžive tvoria spolu so sacharidmi a bielkovinami aj neprávom zatracované tuky. Ich význam je však obrovský, avšak treba sa zamyslieť nad mierou ich konzumácia a pri výbere sa riadiť zložením mastných kyselín, ktoré sú v jednotlivých tukoch obsiahnuté.
Vhodné nápoje v školskej jedálni

Vhodné nápoje v školskej jedálni

Vložené 23.5.2012 | Autor: Jana Petrová
Aké nápoje sú najvhodnejšie pre deti a aké naopak máme v školskom stravovacom zariadení obmedzovať, či do detského pitného režimu nezaraďovať vôbec? Článok Vás bližšie zoznámi s rôznymi druhmi nápojov a s ich vhodným zaradením do pitného režimu detí v predškolských a školských stravovacích zariadeniach.
Vápnik vo výžive detí

Vápnik vo výžive detí

Vložené 10.4.2012 | Autor: Jana Stávková
Vápnik patrí medzi najvýznamnejšie minerálne látky, ktoré sú pre všetky živé organizmy veľmi dôležité. Z kvantitatívneho hľadiska je práve vápnik hlavnou minerálnou zložkou v tele.
Význam sacharidov vo výžive človeka (2)

Význam sacharidov vo výžive človeka (2)

Vložené 2.4.2012 | Autor: Martina Cukrová
Sacharidy alebo "cukry" sú základným zdrojom energie pre činnosť všetkých telesných buniek a tkanív ľudského tela. Dnes si prečítajte o rôznych druhoch cukrov a ich použitiu vo výžive dieťaťa.
Význam sacharidov vo výžive človeka (1)

Význam sacharidov vo výžive človeka (1)

Vložené 12.3.2012 | Autor: Martina Cukrová
Sacharidy alebo "cukry" sú základným zdrojom energie pre činnosť všetkých telesných buniek a tkanív ľudského tela. Sú tiež najrozšírenejšími prírodnými látkami a v našom tele zastávajú veľa významných funkcií.
Obilniny sú dôležité

Obilniny sú dôležité

Vložené 27.2.2012 | Autor: Alžbeta Béderová
Obilniny a výrobky z nich sú vo výžive ľudí významným zdrojom energie, mnohých vitamínov, minerálnych látok a vlákniny. Aký je ich prínos pre výživu človeka a dieťaťa? Je možné v školskom stravovaní používať cereálne výrobky?
Výživa a imunita detí

Výživa a imunita detí

Vložené 20.2.2012 | Autor: Alžbeta Béderová
Odolnosť organizmu voči ochoreniam je významne ovplyvnená kvalitou výživy. Dlhodobý deficit základných živín a biologicky aktívnych látok, vitamínov, vybraných minerálov v strave, sa prejaví oslabením ochrannej bariéry a zvýšenou náchylnosťou k ochoreniam.
Výživou k zdravému chrupu detí

Výživou k zdravému chrupu detí

Vložené 23.1.2012 | Autor: Lenka Pechová
Zdravými zubami sa v súčasnej dobe môže pochváliť len málokto. Na ich kvalitu má pritom veľký vplyv prijímaná strava. Výživa hrá dôležitú úlohu v prevencii vzniku zubných ochorení, tak v ovplyvnení už rozvinutej choroby. Poďme sa teda zaoberať tým, akým spôsobom je možné pozitívne prispieť k zubnému zdraviu detí.
Je polievka skutočne grunt? - polievka nielen vo výžive detí

Je polievka skutočne grunt? - polievka nielen vo výžive detí

Vložené 12.12.2011 | Autor: Jana Stávková
V dnešnej, často uponáhľanej chaotickej dobe varíme narýchlo a v nejednej rodine je zvykom, že obed tvorí iba hlavný chod, kým polievky sú ošudené a vynechávané. Pritom domáce polievky predstavujú vo výžive detí i dospelých dôležitú úlohu a nemalo by sa na ne zabúdať.
Zdravá farebnosť zeleniny (6)

Zdravá farebnosť zeleniny (6)

Vložené 28.11.2011 | Autor: Karel Kopec
Zelenina je medzi potravinami hlavným nositeľom širokej škály pestrých farbív. Takmer všetky farbivá prítomné v zelenine majú okrem svojej úlohy v rastlinných bunkách aj význačné funkcie v ľudskom organizme.

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz