Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
Strana 12 z 12

Články v kategórii Výživa

Kategórie článkov:
Vitamíny

Vitamíny

Vložené 7.11.2007 | Autor: Katarína Babinská
Vitamíny sú nenahraditeľnou zložkou potravy. V ľudskom organizme sa zapájajú do celej škály procesov látkovej premeny. Sú to látky nevyhnutné pre zdravie, rast a život. A preto si poďme o nich niečo povedať.
Skoro všetko o šťavách...

Skoro všetko o šťavách...

Vložené 1.8.2007 | Autor: Igor Bukovský
Aky význam majú 100-percentné ovocné a zeleninové šťavy pre ľudský organizmus? Kedy by sa mali zaradiť do jedálneho lístka? Na tieto a iné otázky nájdete odpovedi v dnešnom článke.
Vláknina – bezdrôtové zdravie!

Vláknina – bezdrôtové zdravie!

Vložené 27.6.2007 | Autor: Igor Bukovský
Z každej strany sa ozývajú odporúčania konzumovať obilniny a celozrnné výrobky. Urobíte dobre, ak takýmto odporúčaniam uveríte. Ak sa budete podľa nich ešte aj riadiť, tak môžete počítať s tým, že vám budú pomáhať:
Masť, maslo či margarín?

Masť, maslo či margarín?

Vložené 14.6.2007 | Autor: Igor Bukovský
Tuky sú dôležitou súčasťou našej stravy. Potrebujeme ich, lebo z nich tvoríme dôležité látky a zásobnú formu energie, spaľujeme ich pri každodennej činnosti a naviac: menia a zlepšujú chuťové vnemy. Ktoré tuky sú najlepší?
Je školský obed fuj? (2)

Je školský obed fuj? (2)

Vložené 23.5.2007 | Autor: Milica Pálfyová, Kristián Klima
Pokračujeme v sonde do školského stravovania. V druhej časti sa zoznámite s jedným jedálnym lístkom a s jeho hodnotením odborníkom. Čaká vás také doporučenie správnej výživy a skúsenosti zo zahraničia.
Je školský obed fuj? (1)

Je školský obed fuj? (1)

Vložené 16.5.2007 | Autor: Milica Pálfyová, Kristián Klima
Dnes sa môžete zoznámiť so sondou do slovenského školského stravovania. Okrem novinárov sa jej zúčastnili i pracovníčky Ministerstva školstva, vedúce jedální a riaditelia škôl, ku kvalite stravy sa vyjadrovali odborníci na výživu.
Mne to nechutí!

Mne to nechutí!

Vložené 4.4.2007 | Autor: Eva Mlíchová
Aj Vy až pričasto počujete od Vašich detí: „Mne to nechutí, to nechcem!“ Keď im napr. ponúkate šalát, alebo jedlo, ktoré ešte nikdy neochutnali? Alebo sa im proste len nepáči jeho farba, konzistencia či vzhľad?
Zdravá výživa pre naše deti

Zdravá výživa pre naše deti

Vložené 28.3.2007 | Autor: Eva Mlíchová
Viete o tom, že naše deti čím ďalej, tým viac bojujú s obezitou a v nej patríme k "dobrému" evropskemu priemeru? Ako sa jej brániť? Poznáte niekteré slovenské projekty na podporu správnej výživy a boja proti obezite detí? Prečítajte si náš článok.
Otázky a odpovede k ŠMP

Otázky a odpovede k ŠMP

Vložené 14.2.2007 | Autor: Marta Hlavatá
Pred časom bol na portáli Jedálne.sk zverejnený článok o Školskom mliečnom programe. K tejto téme prišli do redakcie rôzne dotazy a žiadosti o upresnenie. Pokúsili sme sa ich zhrnúť a vyhľadať odpovede u odborníkov.
Nech tvoja strava je tvojím liekom

Nech tvoja strava je tvojím liekom

Vložené 17.1.2007 | Autor: Marta Hazugová
Medzi článkami, ktoré na portále Jedálne.sk vidíme najradšej, patria informácie priamo od vás zo školských jedální. Dnes vám jeden taký príspevok predkladáme. Autorka nás v ňom okrem iného zoznámi, ako v ich kuchyni riešia požiadavky zdravej výživy.

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz