Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz

Diskusia na tému Verejné obstarávanie pre SŠ v BB kraji

Červeným príspevky za posledných dní
luma, 3.11.2017 19:04:18
Od 1.11.2017 je zmena zákona v školstve na potraviny vo verejnom obstarávaní zo 40 000€ na200 000€. Ak som to dobre pochopila tak verejné obstarávanie sa nemusí robiť .No v Banskobystrickom kraji to podľa vedúcich školských jedálni neplatí ,lebo majú príkazný list od svojho zriaďovateľa a ten je len do výšky 1000 €. Som matkou detí ktoré sú na internáte platím sumu na potraviny celú neviem pochopiť prečo o mojich peniazoch má rozhodovať niekto iný .V zákone sa hovorí hlavne o kvalite potravín pre deti čo si veľmi vážim, ale to sa dá len vtedy keď o tom môžu rozhodovať aj vedúce ŠJ. No príkazný list im podľa tohto nedáva možnosť lebo verejné obstarávanie robí zriaďovateľ a tu sa zatiaľ zohľadňovala najnižšia cena-škoda na kvalitu sa zabudlo. Ak má niekto iný názor rodiča, bola by som rada keby sme boli informovaný aj prostredníctvom médií určite by to zaujímalo viac rodičov často sa na túto otázku diskutuje a vedúce nevedia podať iné vysvetlenie oháňajú sa len príkazným listom.
odpovedaťmala, 5.11.2017 6:00:32
Môžem sa pridať a naozaj pochváliť rodiča ,ktorý chce pomôcť vedúcim školských jedálni hlavne tým čo sa ich týka príkazný list BB. Ja osobne mám pár príkladov: Maslo vysúťažená cena príklad 5,00€ po čase 10,00 € ,vajcia vysúťažená cena 0,10 teraz 0,25€ ,tak je to z mäsom a mliečnymi výrobkami,hydinou,cestovinou .Viem pochopiť že sú problémy ,ale keď ceny idú dole tak máme verejné obstarávanie- dohodnuté ceny a rok sa dodržujú.Viete niekoho keď nakúpi lacnejšie aby Vám znížil ceny!Keď príde obchodný zástupca prinesie leták oveľa lacnejšie ceny, hlavne je dodržaná aj kvalita ,vedúca si to nemôže vziať ,lebo má príkazný list a verejné obstarávanie, ktoré robí zriaďovateľ.Veľa krát na úkor kvality ,lebo zatiaľ rohoduje cena.Prosím pomôžte vedúcim ,ktoré nechcú prísť o stravníkov zvyšovaním stravnej jednotky nakoľko poznajú aj finančnú stránku rodičov.
odpovedaťeka, 7.11.2017 10:48:07
Som strašne rada, že niekto kto nie je práve vedúca školskej jedálne si to začína všímať. Stále nás učia, že máme pracovať pri nákupe potravín ako doma, vyberať kvalitu za rozumnú cenu. Áno sú akcie, na ktoré by sme veľmi radi zareagovali, no nedá sa keď sme zazmluvnený s danými cenami, tak čo to znamená - ako doma. Doma idem do obchodu, ktorý mi práve ponúka ten istý tovar s dobrou cenou a nejdem do toho kde kupujem dajme tomu častejšie, lebo ten konkrétny tovar nie je v takej dobrej cene.
odpovedaťkika, 8.11.2017 15:55:34
Viem že vedúce jedálne ako nás informujú na poradách majú zviazané ruky podľa ich vysvetľovania ale nikto nám nevie vysvetliť prečo o peniazoch ktoré platíme za potraviny v plnej výške má rozhodovať niekto iný. Ideme spísať petíciu a dať to riešiť cez media lebo v našom BB kraji sa asi ináč vysvetlenia nedočkáme.Dúfajme že sa to dostane cez media aj novému županovy keď budú chcieť od kompetentných vysvetlenie a niečo sa začne riešiť nakoľko zákony sa schvaľujú a niekto dáva príkazné listy-ktorými sa všetci oháňajú
odpovedaťkvietok, 9.11.2017 9:17:52
V každom prípade je potrebné oboznámiť zriaďovateľa so situáciou v školských jedálňach na stredných školách. A v zmysle " Zdravie národa závisí od zdravého pokrmu" / Ján Babilon 1870 - prvá slovenská kuchárka/ je nutné, aby sa téme školské jedálne už venovalo viac odbornej pozornosti ako dehonestácie vyplývajúcej neznalosti dôležitosti potravy. Upozorniť na zákon o VO, ktorý má platiť pre celé Slovensko a nie svojvôle zriaďovateľa, ktorého ani nezaujíma ako sa varí v jedálňach.

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz