Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz

Diskusia na tému Réžia v školských jedálňach

Červeným príspevky za posledných dní
ŠJ vedúca, 28.6.2017 12:05:14
Ako sa mení v meste primátor, tak sa aj mení na čo sa použije réžia, ktorú vyberieme za cudzích stravníkov a naších žiakov. Jeden primátor určí, že na opravu a inventár škol.jedálni a druhý na výplaty nám a vychovávateľkám. Vie mi niekto z Vás poradiť? Počula som, že sa dá urobiť vnútorný predpis školskej jedálne na refundáciu réžie nákladov - tak sa neprenášajú príjmy na príjmový účet, ale na výdajkový. To znamená, že by sa už tieto príjmy mohli využívať, len na potreby školskej jedálne. Akurát by každý stravník (cudzí, žiak) musel podpísať súhlas na refundáciu režijných nákladov. Mohli by ste mi poradiť, či ste sa s tým niektorá stretla a ako ste to riešili. ĎAKUJEM za každú radu.
odpovedaťvedúcaŠJ, 28.6.2017 12:50:43
Pokiaľ je Váš zriaďovateľ mesto/ obec/ má na to právo ako ich použije, aj keď je to voči jedálňam nespravodlivé. nakoľko vás financuje zriaďovateľ a nemá financie môže spraviť ako uzná za vhodné. prenesené - financie si učitelia nedajú tie sú z MŠ SR a mi máme z podielových daní a tie sú veľmi nízke, kde ako.....
odpovedaťŠJ vedúca, 28.6.2017 14:05:39
Počula som, že ak urobíme refundáciu réžie, zriaďovateľ nebude mať právo na financie z réžie. Nakoľko stravníci podpísali papier, že chcú refundovať réžiu na školu - školskú jedáleň.
odpovedaťEdita KN, 29.6.2017 11:05:36
V žiadnom prípade NIE VYCHOVÁVATEĽKÁM aj školský klub zbiera peniaze a potom oni dajú z toho pre kuchárky???
odpovedaťŠJ vedúca, 29.6.2017 12:59:21
Po novom to je tak, že idú na mzdy vychovávateľkam a kuchárkam - úplne po novom, o réžii nerozhodujeme - kde sa peniaze použijú o tom rozhoduje zriaďovateľ. Preto mám otázku, či sa niekto nestretol s tým, že si v škole napísali vútorný predpis a stravníci podpísali že chcú refundovať réžiu na školu - školskú jedáleň.

Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz