Pre správne fungovanie tohto webu využívame súbory cookies. Ak budete pokračovať v jeho prezeraní, súhlasíte s používaním súborov cookies.Pokračovať Viac informácií    
Jedálne.sk
Informačný portál
hromadného stravovania

Nová registrácia | Zabudnuté heslo
Hľadanie na webe
Vyhľadajte si dodávateľa v databázi
Napíšte nám odkaz
ikonka

Protestné mítingy zamestnancov

Vložené 20.11.2017 | Autor: Pavel Ludvík
V novembri prebehli mítingy, na ktorých zamestnanci verejného sektora protestovali proti platovým tabuľkám a nečinnosti vlády v oblasti riešenia problémov odmeňovaní. Hlavným predmetom kritiky je fakt, že množstvo platových tried je pod úrovňou minimálnej mzdy.
ikonka

Aký bol seminár Kvalita a bezpečnosť potravín v Nitre

Vložené 13.11.2017 | Autor: Jozef Čapla
V Nitre prebehol seminár o kvalite a bezpečnosti potravín. Dotkol sa nielen kvality potravín, ale aj zamestnancov v stravovaní, podmienok ich zamestnávania a vzdelávania. Priniesol tiež praktické skúsenosti z inšpekcií v školskom stravovaní a zaoberal sa prevenciou alimentárnych ochorení.
ikonka

Ako sme v tom plávali alebo rybací týždeň v školskej jedálni

Vložené 6.11.2017 | Autor: Monika Křtěnská
Dnes vás pozveme do školskej jedálne, kde sa neboja svojim stravníkom ponúknuť pokrmy z rýb a aj napriek celotýždenným personálnym ťažkostiam zrealizovať rybací týždeň plný zaujímavých a chutných rybacích pokrmov.
ikonka

Odborný seminár Kvalita a bezpečnosť potravín

Vložené 10.10.2017 | Autor: Redakcia Jedálne.sk
Zaujímavý seminár so zameraním na kvalitu a bezpečnosť potravín prebehne v Nitre. Zoznámte sa s jeho obsahom.
ikonka

„Mierne slané desatoro“ v školskej jedálni

Vložené 2.10.2017 | Autor: Alexandra Košťálová
Ako znižovať solenie pokrmov? Ako používať soľ pri varení zemiakov a cestovín? Viete, ako na ochutnávanie pokrmov? V čom vám môže pomôcť "mierne slané desatoro"? Zoznámte sa so skúsenosťami odborníkov.
ikonka

Zmeny v ochrane osobných údajov platia pre všetkých

Vložené 11.9.2017 | Autor: Pavel Ludvík
Od mája 2018 sa chystajú zmeny v tom, ako majú byť zabezpečené osobné údaje. Mali by sa jedálne na tieto zmeny pripravovať? Je nutné upraviť prihlášku na stravovanie? Prečítajte si dnešný článok a dozviete sa viac.
ikonka

Praktické postupy pre znižovanie spotreby soli

Vložené 28.8.2017 | Autor: Zdenka Macháčková
O tom, že naša spotreba soli je vysoká, sa všeobecne vie. Menej je jasné, čo s tým robiť. Obsah soli v obedoch nemožno znižovať donekonečna a spôsoby, čím soľ nahradiť, tiež nie sú v širokom povedomí. Ako na to prakticky?
ikonka

Cukor a bič. Čím túto metódu nahradiť?

Vložené 16.8.2017 | Autor: Pavel Ludvík
Systém odmien a zamestnaneckých výhod, alebo akýkoľvek iný systém motivácie pracovníkov založený na metóde cukor a bič v školskom stravovaní nefunguje. Čím ho nahradiť, aby v jedálňach pracovali dostatočne motivovaní ľudia?
ikonka

Mlieko a mliečne výrobky pri stravovaní v lete

Vložené 31.7.2017 | Autor: Tereza Černá
Stravovanie v sparnom lete by malo prinášať aj potrebné osvieženie a školské jedálne k tomu môžu významne prispieť. Akú úlohu v tom môže hrať mlieko, prípadne mliečne výrobky, aké sú v letných horúčavách ich prednosti alebo riziká?
ikonka

Platy, platy a znovu platy

Vložené 18.7.2017 | Autor: Pavel Ludvík
Nízke platy prevádzkových zamestnancov škôl, často pod úrovňou minimálnej mzdy, sú stálou témou rokovaní aj počas leta. Znovu sa objavuje vyhrážanie štrajkom a ministerstvo školstva považuje za potrebné riaditeľov škôl upozorniť, že sľúbené 2% navýšenie platov musia zamestnancom vyplatiť.Sponzori portálu
TOP články mesiaca
Späť nahor
Partnerské portály:
Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefón: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz